Güzelsin hayat! Bırakma elimi, hep yollarda olalım.


Hayatımızda kimi yollara farkına varmadan saparız. Akış bizi o yöne götürmüştür ya da gözümüz başka şeye dalmış yolun farkına bile varmamışızdır. Kimi yollarsa seçilmeyi beklerler.  O yola sapmayı seçmek, yürüdüğümüz yoldan vazgeçmektir. Bu belki de alışkanlıklarımızdan ve yürüdüğümüz yolda hayatımıza dahil olan insanlardan vazgeçmeyi de içerir. Yeni yolun vaadettikleri hayalidir. İnsan kendini o hayalin içinde düşününce, hayalin ucsuz bucaksızlığında bir heveslenir, bir sakinler, bir mahsunlaşır, bir korkar, binbir düşünce ve duygu içinde çalkalanır durur.  Elbette yürüdüğü yolun da az ötesi hayalidir ama yine de yere bastığı o an gerçektir.
Çağrıldığımız ya da gördüğümüz yeni yolu seçsek de seçmesek de, seçim anını yaşamak önemlidir. Kendimizi, hayatımızı, yapmak istediklerimizi, hayatın anlamını, gelecek beklentilerimizi gözden geçirmek, olmak istediğimiz yeri düşünmek; meditasyon, kendine dönme, yoğun düşünce, derin uykularda başka başka yaşamların içinde korkularla, isteklerle, hayallerle yüzleşme…
Gelecek hafta çıkacağım İtalya yolculuğunun heyecanı ve keyfine karışan başka yollar, iç yolculuklar… Güzelsin hayat! Bırakma elimi, hep yollarda olalım.    
Hamiş: Cuma günü otobüsle Ankara’ya giderken “Sihirli Kitaplar” adında bir Fransız animasyon filmi, Pazar akşamı dönerken de “Jane Olmak” adında Jane Austen’in hayatını anlatan bir film izledim. İkisi de güzeldi. İnsan algısı bir şeye takılınca, hep onla alakalı şeyler çıkıyor karşısına ya da onları öncelikle seçiyor.  Kraliyet düğününden beri, durup durup Jane Austen & Charlotte Bronte & Virginia Woolf’la karşılaşıyorum ben de. Tuhaf bir şekilde iç yolculuğumda bana iyi geliyorlar, ne güzel.   
Reklamlar
Bu yazı hayat içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s