tatil öncesi


Sıradan dediğim bir günde karşıma çıkan yolları ve kendimi sınamakla kafam o kadar meşguldü ki, uykuda bile kafamın içinde “yazı… bunu bir yere not et! blog… iki gün oldu. yazı… öykü kendi kendine genişliyor, not al!” diye bipleyip duran blog alarmıma rağmen, günlerdir tek satır yazamadım. 
Bu yolda yürümek istiyor muydum? Peki benim “Evet, yürümek istiyorum” demem yetecek miydi? Soruların soruları çağırdığı, sınanmakla geçen bir haftanın sonunda hala bilmiyorum.  Hayatla aramızda bir oyun sanki bu, ne zaman “Yoruldum artık, başka bir ritim, başka bir soluğa ihtiyacım var. Kim bilir belki de biraz yavaşlamalıyım” desem, hayat “Henüz yavaşlamak için erken, bak sana şunu sunsam yine de istemem diyebilir misin?” der ve önüme yepyeni bir şey koyar. Yenilikse ışıltısıyla gözlerimi öylesine kamaştırır ki, “Yavaşlasam mı?” derken birden makas değişir ve kendimi son sürat yeni yolda giderken bulurum. Bakalım bu defa bu sınama, sorgulama hali nereye varacak, göreceğiz.
Çarşamba günü, ay sonuna kadar sürecek kuzay ve orta Italya’ya doğru bir yolculuğa çıkıyorum. Elbette fotoğraflar ve yazılar eklenecek bloğa. Barcelona seyahatimde keşfettiğim Bed&Breakfast’larda konaklayacağım yine. B&B’lar küçük pansiyonla, bir grup insanın paylaştığı ev arası yerler. Kiminde ev sahipleri de aynı evde yaşıyor, kiminde ise dünyanın bir yerinden Italya’ya gelmiş bir grup odaları paylaşıyor olacağız. Akşam sokaktan eve dönünce mutfakta kahve içerken ya da salonda ayaklarımızı uzatmış kitap okurken yaşadığımız şehirlerden, Italya’dan ve hayattan konuşacağız. Eğer oteldeki izole ve konforlu konaklamalara tutkuyla bağlı değilseniz, bed&breakfast’ları denemenizi öneririm. Bence B&B’lar o şehirde eviniz var hissine kapılacağınız, şehri turist gibi değil de oralı gibi hissedeceğiniz yerler. Üstelik otellere kıyasla fiyatları çok uygun, günlük temizlik otellerdeki gibi yapılıyor ve isterseniz mutfakta yemek de hazırlayabiliyorsunuz.
Eğer arabayla yollarda kaybolmazsam ve zaman yeterse, üç bölgeyi dolaşmayı planlıyorum: Veneto, Emilia Romagna ve Tuscany; konaklama noktalarımsa: Venedik, Verona, Parma, Bolonya ve Floransa. Bakalım yol beni başka hangi şehirlere götürecek, kimlerle tanışıp, neler göreceğim. Çarşamba akşamı Verona’da görüşmek üzere sevgilim İstanbul, özle beni!
Yol hayalleri kurmak isteyenlerle, Aralık ayından beri ofis ajandamın içinde dolaşan haritayı paylaşalım.
 

 

Reklamlar
Bu yazı havadan sudan, İtalya içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s