yeni yıl, hediyeler, yanılsamalar, süsler ve dahası (1)


Bir oniki ayı daha tüketmiş olmanın şaşkınlığı ve elimize “hadi yine iyisin, al sana bir oniki ay daha!” diyerek tutuşturulan gıcır gıcır ayların heyecanı ile geçiyor Aralık ve Ocak. Şaşkınlığımız paniğe dönüşmesin diye de yılbaşı partilerine Aralık ayının ortasında başlıyoruz, e haliyle Aralığın ilk yarısı da partileri planlamak, davet edildiğimiz partilere süpriz hazırlamakla geçtiğinden “zaman nasıl da çabuk geçiyor, eyvah yapacak çok şey var oysa ki!” demeye fırsatımız kalmıyor. Yeni yıl sayesinde kış depresyonları yanımıza uğramadan bir bakmışız Şubat, derken “aaa bahar geldi!”  
İnsanın kalbi sokaklar ve alışveriş merkezlerindeki ışıltıyı, vitrinlerde ki envai çeşit hediyelikleri görünce umut; zihni ise gelen oniki ayın başına eklenen  “yeni” kelmesi  ile birlikte  “herşey eskide kaldı, yeni gelen mucizelerle dolu olacak” düşüncesiyle doluyor. Işıl ışıl bir yanılsama! Tamam, biz de biliyoruz yanılsama olduğunu ama büyükşehrin koşturmacası, memleketin bitmeyen derdi tasası arasında bile isteye kanasımız var. İlişmeyin, taktık pamuk şekeri pembesi gözlükleri bir süre çarşı pazar parti hediye ışıltı süsleme muhabbeti yapıp, kendimizi lunaparkta atlıkarıncaya binmiş kahkahalar atarken hayal edesimiz var. Hatta tanıdık eş dost akraba katılacağım partilerde görülecek kişiler listesi yapıp herkese ufak tefek hediye alasım, kendimi ağaç gibi ışıltılı yuvarlak süslerle donatasım var. 
Çarşı pazar gezip aldığım, gördüğüm süsleri, hediyelikleri burada listeleyeceğim. Ama kuzum, siz de üşenmeseniz de bu yazıyı okuyunca, “bak şurda şunu gördüm, burdaki hediyelikler matrak, şu mağaza da orjinal şeyler var vs” deyip benle paylaşsanız çok makbule geçer.  Biliyorum Rengarenk ve Siyah’ın okurları sessiz kalmayı seviyorlar ama belki diyorum bu defalık bir ses ne dersiniz bekliyorum hm?
Reklamlar
Bu yazı havadan sudan içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s