yeni yıl, hediyeler, süsler ve dahası (2)


Bu sene, yeni yılda herkese hediye veresim var diye iki haftasonumu çarşı pazar alışveriş merkezleri kazan ben kepçe dolaşarak geçirdim. Ama boşuna! Tepe Nautilus, Kozyatağı Capitol, IKEA, Palladium baştan sona gezildi, Mudo, Tepe Home, Boyner, The Woo, Zara Home’daki hediyelikler tek tek ellendi, evrilip çevrildi. Ama ı-ıh! Bir sıradanlık, bir her yerde aynı şey hali, bir batan savmalık… Her yer yan yatmış noel baba, sırtında hediye paketli geyik biblocukları, mumlar ve mumluklarla dolu. Camdan küçük melekler arıyorum, yok. Bibloların hiç değilse kart tutturacak, resim asacak masanın üstüne koyunca bir işe yarayacaklarından var mı? Yok.
Ah! Nasıl oldu da ilk aklıma gelmesi gerekenler kalabalıkta o kadar taban teptikten sonra aklıma geldi? Kişiye özel, yaratıcı, bütçenize uygun hediyeler arıyorsanız, kendinizi alışveriş merkezlerinin kalabalığında kaybetmeden önce aşağıdaki sitelere bir göz atın derim.
Nahıl – www.nahil.com.tr
Nahıl internet sitesinde kendini şöyle tanıtmış:
“Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’nın (KEDV) iktisadi işletmesi olan Nahıl, 2003 yılında dar gelirli üretici kadınların ürünlerini pazarlayarak bu kadınlara sürdürülebilir gelir kaynakları kazandırmak amacıyla kuruldu.
Nahıl Dükkân’ın satışlarından elde edilen gelir ile KEDV desteğiyle açılan 23 Kadın ve Çocuk Merkezi’nde okul öncesi eğitim hizmetlerinin verilmesi desteklenmekte, dar gelirli bölgelerde yeni çocuk yuvalarının açılması için çalışılmakta ve girişimci kadınlara pazarlama ve ürün geliştirme  desteği verilmektedir.”
Galatart – www.galatart.com
Galata’da enfes bir ebru atölyesi… Tek tek veya grup olarak atölye çalışmalarına katılabileceğiniz atölyenin, ebrulu hediyelik ürünleri de oldukça yaratıcı. Galatart internet sitesindeki tanıtımsa şöyle:
“Geleneksel ebrularımızın yanı sıra modern ebrularımızın da yer aldığı atölyemizde, klasik ebru dersleri ve workshoplar düzenlenmektedir. Galata’nın tarihi dokusunda geleneksel bir sanatla tanışma olanağı sağlayan atölyemiz aynı zamanda , gelenekselden moderne, kağıttan ahşaba, taşa kadar birçok ebrulu esere de ev sahipliği yapmaktadır…”
Cam Ocağı – www.camocagi.org
Şimdiye kadar Beykoz’a yolunuzu düşürüp ziyaret etmedinizse çok şey kaçırmışsınız derim. Özellikle baharda yeşillikler içindeki cam oçağında atölyeleri izlemek/katılmak çok keyifli. Cam ocağı ürünlerinin satışı ise  www.enmoda.com üzerinden yapılıyor.  
Reklamlar
Bu yazı havadan sudan içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s