Cioccolat Italiani


“Dondurma kutusu üstünde
 Üç kırmızı çiçek
Canımın içi kadar sıcak
Dilediğim kadar kırmızı
Özlediğim kadar gerçek.” B.Rahmi

Dondurmalar ağzı kapalı kapların içinde. Tezgahın arkasında sakin ve özenle siparişleri hazırlayan dört kişiye rağmen dükkanın içi kalabalık. Tepedeki sıra numarasını gösteren tabelada rakamlar ağır ağır değişiyor. Duvarı yerden tavana kadar kaplayan cam dolabın içi külçe halinde çikolatalarla dolu. Bekleme süresi uzun gelse de ne yiyeceğimi seçmeye ancak yetiyor. İlk lokma: muhteşem!
Dönüp dönüp bir daha yemek istiyorum. Çeşitlerle yapılacak üçlü kombinasyonların hepsinden bir defa yesem tüm yaz geçer ama benim tek günüm var. Üç defa üçlü kombinasyon, hepsinde değişmeyen vişne parçacıklı ‘Black Cherry’. 

Çeşitleri ve damakta kalan pürüzsüz tadıyla ‘Cioccolat Italianı’ de yiyeceğiniz dondurma, kesinlikle sıra beklediğinize değecek kadar lezzetli. Dondurmayı krep veya waffle ile birlikte isterim derseniz o da mümkün. Bu dondurmacı Milano’nun neresindedir diyenler için : www.cioccolatitaliani.it
Reklamlar
Bu yazı geziler, yengecin gördüğü, İtalya içinde yayınlandı ve olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s